Uzman Dr. Hüsniye Önelmiş Dermatoloji Kliniği

Çalışma Saatleri : Hafta içi : 9 - 17
Telefon : 0 (344) 225 51 11

Lazer Epilasyon (Duetto MT EVO Lazer)
Her cilt tipine uygun yaz kış kullanılan lazer Kahramanmaraş’ta

Duetto mix atım lazerde piyasada bulunan kombine lazerlerden farklı olarak bu iki dalgaboyu hem tek tek seçilerek hem ardışık olarak yani atış pedalına basınca önce Alexandrite lazer ardından Nd:Yag lazer dalgaboyunu atarak yani ardışık, hem de eşzamanlı olarak yani her iki dalgaboyunu her bir pedala basışta beraber atarak yeni bir dalgaboyu oluşturur.

Eşzamanlı atımlar (Mix Atım) lazer epilasyonda kullanılır amaç kıl kökünü kümülatif olarak ısıtıp daha etkili sonuç almaktır.

Epilasyon’da maksimum etki: Nd:YAG+Alexandrite aynı anda atım teknolojisi Kahramanmaraş’ta!

Lazer epilasyonda amaç kıl kökünü tahrip etmektir. Alexandrite lazerlerde kromofor melanindir, Nd:Yag lazerlerde ise oksihemoglobindir. Eşzamanlı atımlarda bu iki kromforda ısıtılıp kıl kökü daha etkili ısıtılır. Alexandrite lazer etkilidir hızlıdır kılları döker, Nd: Yag lazer etkilidir, daha derin kıllarda etkilidir ve ince tüylerde etkilidir ama ağrılıdır. Duetto lazer ile yapılan lazer epilasyon uygulaması ise çok farklıdır. Alexandrite ve Nd:Yag'ın beraber kullanımı sonucu cilde verilen enerji dozu her birinden yarı yarıya kullanıldığı için hem ağrı azalır hem de daha etkili olur.Gri tüylerde bile siyah kıllarda olduğu kadar olmasa da etkisi ardır. Güvenli ve etkili atım şekli dolayısıyla hastaların istediği Alexandrite etkisi yazın ve bronz kişilerde bile güvenle alınır, ince tüylerde de oldukça etkilidir.

Maximum Etki: Yeni teknoloji lazerimiz yaz ayında da kullanılabilmektedir.

Artık yüz bölgesinde yeni kıl çıkışına son!

Duetto lazer, damar tedavisinde bilinen en farklı yöntemle en iyi sonucu verir ve bunu en az ağrı seviyesinde gerçekleştirir. Klasik Nd:Yag lazerle damar tedavisinden farklı olarak ardışık atım modu ile iki lazer damar tedavisinde kullanılmaktadır. Ardışık atımlarda problemli damara ilk çarpan çok düşük dozdaki Alexandrite dalgaboyu oksihemoglobini medhemoglobine döndürür, kanın rengini koyulaştırır. Medhemoglobinin lazer emilimi oksihemoglobine göre 3 kat fazladır. Rengi koyulaşan hedef daha kolay ısınacağı için hastaya çok daha düşük dozda Nd:Yag lazer kullanılır ve bilinen klasik Nd:Yag lazer şilayeti olan ağrı bertaraf edilir. İnce kırmızı damarlarda ise diğer Nd:YAG lazerlerden daha etkilidir.

Ayrıca cihazın shortpulse Nd:YAG modu mevcuttur. 0.3 milisaniye yani mikrosaniyede atım gerçekleştirebilmektedir. Onikomikozda FDA onaylı olan bu uygulamanın yanında cilt gençleştirme uygulamasında da oldukça etkilidir. Atrofik skarlarda da uygulama imkanı mevcuttur.

EVO serisi ise 2016 model olup dünyadaki en yüksek güçlü ve hızlı lazer teknolojisidir. Alexandrite ve Nd:YAG lazerlerde saniyede 10hz atım hızına (rakipler 2hz) çıkabilmektedir. Cihaz istenildiği takdirde çok uygun fiyata IPL ya da fraksiyonel lazer eklenilerek upgrade edilebilir.